Kraina 44 wysp

by Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomiczby Krzysztof Chomicz

Ze względu na położenie Świnoujścia na 44 wyspach, miejscowi bez krzty kłamstwa mogą siebie nazywać wyspiarzami. Od czasu wejścia Polski do strefy Schengen do miasta można dostać się samochodem, koleją i promem. Wcześniej jedyną drogą do Świnoujścia była przeprawa promowa.

Najszersza na wybrzeżu polskim plaża, średnio 150m, z powodzeniem przyciąga do miasta wielu turystów. W przeciwieństwie do innych miejscowości nadmorskich, prądy morskie służa poszerzaniu się plaży dodając kilkadziesiąt centymetrów piasku każdego roku. Dodatkowym atutem kąpieliska w Świnoujściu jest jego temperatura, należąca do najcieplejszych w Bałtyku.

Warto również zwrócić uwagę na wiatrak na falochronie, który stał się symbolem miasta. Kurort jest pełen atrakcji dla całej rodziny. W mieście są muzea, promenada, forty, muszla koncertowa, a także wiele kilometrów ścieżek rowerowych.